O autorze
Mówią mi ,że jestem surferem. Kocham morze, fale, wiatr. Pół roku mieszkam na plaży. Uczę windsurfingu i kitesurfingu. Kolejne miesiące podróżuję, szukając wyjątkowych miejsc do pływania. Zimę spędzam w górach, dla równowagi. Uczę narciarstwa ale w każdej wolnej chwili szukam dzikich miejsc daleko od tras i wyciągów. Tam też jestem surferem. Obserwuję, fotografuję, spotykam ciekawych ludzi, czekając na wyjątkowe warunki by znów podnieść poziom adrenaliny jadąc na jeszcze większej fali.

Windsurfing na Stadionie Narodowym

indoor event
indoor event www.boardseekermag.com
We wrześniu Stadion Narodowy może zamienić się w największy basen w Europie. Powstanie ogromny basen o wymiarach 33m x 90m x 1m, na którym pojawią się najlepsi windsurferzy świata.

Przymiarkę do to zalania boiska wodą wszyscy pamiętają, kiedy ulewny deszcz i niezamknięty dach nie pozwoliły na rozegranie meczu piłki nożnej Polska - Anglia. Żartobliwe zdjęcia które pojawiły się w sieci zainteresowały widocznie organizatorów imprez windsurfingowych i kilka dni temu w kalendarzu zawodów PWA pojawił się event indoorowy w Polsce na Stadionie Narodowym (5-7 września) Także żarty o "basenie narodowym" mogą się w tym roku spełnić.

Na czas zawodów stadion będzie w stanie pomieścić do 40 000 widzów ze względu na umiejscowienie potężnych dmuchaw (34 sztuki o mocy 45-55 kW) na płycie.
Zawody przewidują rozegranie zarówno konkurencji freestyle, jump jak i slalomu.

Przewidywana prędkość wytwarzanego wiatru to 35 węzłów. Łączna suma nagród dla trzech konkurencji wynosi 70000 euro. Całe zawody mają się oczywiście odbywać wedle zasad i regulacji PWA


Na niedziele zaplanowany ma być dzień familijny, z wieloma eventami takimi jak SUP-y czy żaglówki.

Pod koniec marca odbędzie się konferencja prasowa w Warszawie, na której poznamy wszystkie szczegóły tego przedsięwzięcia.

źródła:

http://www.boardseekermag.com/features/warsaw-poland
http://www.sieplywa.pl/siewie/6945/Indoor_Windsurfing_w_Polsce_na_stadionie_narodowym
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...