Windsurfing na Stadionie Narodowym

indoor event
indoor event www.boardseekermag.com
We wrześniu Stadion Narodowy może zamienić się w największy basen w Europie. Powstanie ogromny basen o wymiarach 33m x 90m x 1m, na którym pojawią się najlepsi windsurferzy świata.

Przymiarkę do to zalania boiska wodą wszyscy pamiętają, kiedy ulewny deszcz i niezamknięty dach nie pozwoliły na rozegranie meczu piłki nożnej Polska - Anglia. Żartobliwe zdjęcia które pojawiły się w sieci zainteresowały widocznie organizatorów imprez windsurfingowych i kilka dni temu w kalendarzu zawodów PWA pojawił się event indoorowy w Polsce na Stadionie Narodowym (5-7 września) Także żarty o "basenie narodowym" mogą się w tym roku spełnić.Na czas zawodów stadion będzie w stanie pomieścić do 40 000 widzów ze względu na umiejscowienie potężnych dmuchaw (34 sztuki o mocy 45-55 kW) na płycie.
Zawody przewidują rozegranie zarówno konkurencji freestyle, jump jak i slalomu.

Przewidywana prędkość wytwarzanego wiatru to 35 węzłów. Łączna suma nagród dla trzech konkurencji wynosi 70000 euro. Całe zawody mają się oczywiście odbywać wedle zasad i regulacji PWA


Na niedziele zaplanowany ma być dzień familijny, z wieloma eventami takimi jak SUP-y czy żaglówki.

Pod koniec marca odbędzie się konferencja prasowa w Warszawie, na której poznamy wszystkie szczegóły tego przedsięwzięcia.

źródła:

http://www.boardseekermag.com/features/warsaw-poland
http://www.sieplywa.pl/siewie/6945/Indoor_Windsurfing_w_Polsce_na_stadionie_narodowym
Trwa ładowanie komentarzy...